Mycí proces

 
Ovládání mycí linky zvládne bez problémů i dítě

Samozřejmostí je, že na každé mycí lince v průběhu dne bude obsluha,
která Vám ráda pomůže a vysvětlí princip jednotlivých programů.


Celkem máte k dispozici až 8 programů

 
 
 

1 SPODNÍ MYTÍ (Mytí podvozku)

Zákazníci mají k dispozici celkem 5 mycích boxů, z téhož právě dva boxy jsou unikátně vybavené podlahovým modulem spodního vysokotlakého mytí podvozkových partií vozidel.

V ČR je spodní mytí velmi oblíbené a mnoho zákazníků ho využívají při každé návštěvě mycího centra. Spodní mytí obsahuje 14 vysokotlakých trysek pro kompletní umytí vašeho podvozku, kde k mytí vozidel používáme čistou NERECYKLOVANOU vodu – nehrozí Vám tak možné problémy způsobené použitím recyklované vody.

Pouze v boxu č. 1 a 2.
 
 


 
 

2 CHEMICKÉ PŘEDMYTÍ

Doplňkový mycí program je nepochybně předmytí, který pro potřeba využít pro maximální efekt perfektně umytého automobilu. Pomocí nízkotlakého systému se změkčenou teplou vodou o teplotě 55°C se mísí s agresivní, ale zároveň šetrnou chemií (ekologickou – nepoškozuje kola, plasty ani lak karoserie vozidla). Vysoce účinné neutralizační látky pronikají do nečistot a uvolní je z povrchu automobilu.

Nenechte přípravek na automobilu zaschnout.

Nanáší se ze vzdálenosti cca 40 cm.
 
 

 

 
 
 

3 VYSOKOTLAKÉ MYTÍ MIKROPRÁŠKEM

Po předmytí přichází hlavní mytí automobilu. Během tohoto cyklu se ohřátá voda směšuje s mikropráškem. Voda pod tlakem 130 barů ideálně odstraňuje veškeré nečistoty jako např. bláto či písek. Změkčená teplá voda o teplotě 55°C se mísí s chemií a pod vysokým tlakem se zajistí dokonalé umytí vozidla s ohledem na bezpečí pro lak karoserie vozidla.

Každá kapka vody odebraná z vodovodního řádu je upravena a změkčena! Změkčená voda ve všech programech brání poškození laku a zároveň výrazně zvyšuje kvalitu mytí. Doporučená vzdálenost trysky od karoserie při mytí je cca 15 až 20 cm.
 
 


4 MYTÍ KARTÁČEM S AKTIVNÍ PĚNOU

Změkčená teplá voda o teplotě 55°C se mísí s chemií a při nízkém tlaku společně s použitím mechanického kartáče zajistí dokonalé umytí i při velmi vysokém znečištění vozidla typu (offroad). Tento program využívají majitelé offroadů a větších vozidel s maximálním možným znečištěním! U osobních běžných automobilů se mytí kartáčem s aktivní pěnou využívá zřídka. Motoristé však tento program používají na mytí kol. Tímto kartáčem se auto neumývá (i když je k tomu přizpůsoben a ani po letitém používání nezanechává žádné matné škrábance), pouze se jím nanáší aktivní pěna, která má za úkol rozpustit veškeré mastné skvrny a neviditelný maz.

Aplikuje se tak, že kartáč přiložíte na silně znečištěnou část vozidla (např. kolo) a lehce podélnými nebo krouživými pohyby nanesete aktivní pěnu a tím narušíte strukturu mazu (filmu) na Vašem vozidle. V případě potřeby můžete nečistoty rozrušit mechanicky pomocí kartáče.

Pouze v boxu č. 2 a 5.

 

 
 
 

5 OPLACH VOZIDLA

Změkčená voda pod vysokým tlakem (cca 130 barů) omyje zbytky chemie, včetně ostatních nečistot. Vozidlo opláchněte od střechy směrem dolů. Preciznost při oplachu zajistí kvalitní výsledek mytí a jedná se o jednu z nejdůležitějších činností před voskováním.

Doporučená vzdálenost trysky od karoserie cca 30 cm.
 
 


 
 

6 NANO VOSK

Změkčená vlažná voda se mísí s polymerovým voskem. Tato vrstva se rozprostře po povrchu karoserie vozidla a na vozidle se vytvoří extra ochranný plášť. Tato kombinace zajišťuje lesk ihned po vyschnutí. Pro voskování se používá vlažná voda, protože při použití teplé vody dochází k převoskování určitých části karoserie! Nanášení vosku s teplou vodou, se může negativně projevit na vašem automobilu.

Kromě lesklého efektu je zaručena také ochrana laku a karoserie vozidla se stává méně náchylnou ke znečištění. Díky vrstvě vosku dešťová voda stéká po sklech a karoserii, což zásadně zvyšuje komfort a bezpečnost. Jako jediní v ČR máme vícerychlostní čerpadla, které umožní nanášet vosk při nižším tlaku a tím zajistit maximální přilnavost ke karoserii vozidla.

Doporučená vzdálenost trysky 40 cm.
 
 

 

 
 
 

7 ZÁŘIVÝ (LEŠTÍCÍ) OPLACH – OSMÓZA

Důkladné omytí demineralizovanou (osmotickou) vodou zajistí čistou a lesklou karoserii bez zanechání skvrn. Následné leštění vozidla je zbytečné, a proto dochází k markantní úspoře vašeho času.

Nanáší se pod vysokým tlakem (cca 130 barů) a ze vzdálenosti 30 až 35 cm.
 
 


 
 
 

8 VZDUCHOVÝ FUKAR

Vzduchový fukar MixDry využívají zákazníci, kteří auto po umytí odstaví (zaparkují) dříve, než osmotická voda steče z povrchu karoserie v důsledku jízdy. Aby čistá osmotická voda nesesbírala okolní prach, využívají zákazníci vzduchový fukar, pro kompletní vysušení automobilu či motorky. Nejčastějšími využivateli jsou řidiči motorek, kteří si vysuší místo pro sezení.

Pouze v boxu č. 1